Цивил МК: КОЛУМНА: НЕПРИЈАТЕЛОТ НА ЛАГАТА Е НИВЕН НЕПРИЈАТЕЛ

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Деновиве пукаат од нервоза, оти не им врви и се распукува нивата „чиста“ приказна. Затоа што Македонија, онаа „шарената“, идеја која ...
| | веќе видена | слични

Секторот за компјутерски криминал деновиве поднесе или во тек е постапка за поднесување на кривични пријави против десетина лица за содржини објавени на ...
| | веќе видена | слични

Двете страни по средбата во Министерството за правда за новиот закон за Јавно обвинителство рекоа дека има многу точки за кои не се согласуваат, а единствено ...
| | веќе видена | слични

ЦИВИЛ најостро ги осудува говорот на омразата и повиците на насилство и бара од институциите веднаш и најостро да ги санкционираат сите поединци и групи што ...
| | веќе видена | слични

Стручен тим од ЦСР Куманово веднаш по сознание за објавата направи увид на лице место во објектот каде во моментот не се пронајдени незгрижени малолетни деца“, ...
| | веќе видена | слични

Пишува Игор К. Илиевски За да се намали локалното загадување од загревањето на домаќинствата, според студијата потребно е половина од домаќинствата во урбана ...
| | веќе видена | слични

Ве молиме за трпение, доколку бавно ви се отвора веб страницата ЦИВИЛ Медиа. Посетеноста ги досегна максималните капацитети на серверите. Ви благодариме за ...
| | веќе видена | слични

Како што се вели во описот на фотографијата на денот, ова не е изолиран случај, а авторката вели дека истата локација е како мала депонија. Може да се забележи ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто, новинарот на „Стандард“ забележува дека, со исклучок на Северна Македонија, регионот сѐ уште не ги отфрлил говорот на омраза и национализмот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: КОЛУМНА: НЕПРИЈАТЕЛОТ НА ЛАГАТА Е НИВЕН НЕПРИЈАТЕЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: