Прво инклузивно детско игралиште во Влае 2


Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска ќе престојува во работна посета на Битола. Во Битола тој заедно со градоначалниците од Пелагонискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Горан Милевски , Министерот за локална самоуправа и градоначалниците на Југозападниот плански регион во Струга потпишаа договор за финансирање на центарот за ...
| | веќе видена | слични

Струга, 30. јули 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за локална самоуправа Горан Милевски утре, 31-ви јули 2019 година ќе оствари посета на Струга. Заедно со ...
| | веќе видена | слични

Македонија треба да работи повеќе на тоа како да ги искористи ИПА фондовите во целост. Во тек е повикот за проектни предлози во рамки на ИПА 2 програмата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска заедно со заменик-министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески и Фрек Јанмат од ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за локална самоуправа Горан Милевски и српската министерка за европски интеграции Јадранка Јоксимовиќ денеска во Лесковац свечено го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симболички е фактот што ВМРО-ДПМНЕ и малите албански политички партии некако ја официјализираа соработката, со што излезе на виделина дволичноста на политиките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 192 | | | веќе видена

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора ...
сите 326 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво инклузивно детско игралиште во Влае 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: