УХМР: Попладне можност за краткотрајно невреме со пороен дожд и силен ветер


Кон крајот на денот ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со поинтензивен пороен дожд и силен ветер, особено во северните делови, информира Управата ...
| | веќе видена | слични
13 копии
13 копии
3 копии

Од средината на неделата нашата територија ќе започне дcа потпаѓа под влијание на уште потопол Африкански бран, кој ќе биде најcилен ова лето.Температурите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Интензивирање на партиските преговори, но далеку од очите на јавноста. Зоран Заев преговара со Али Ахмети, но дали и кога ќе си пружат рака не се открива. ...
сите 559 | | | веќе видена

Тага, гнев и разочарување меѓу жителите на Бејрут по силната експлозија во која животот го загинаа повеќе од сто нивни сограѓани, а илјадници завршија со ...
сите 381 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 207 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 141 | | | веќе видена

САД ја честитаа 117 годишнината од празникот Илинден на Македонија со Твитер порака испратена од Амбасадата во Македонија. -Му се приклучив на претседателот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Попладне можност за краткотрајно невреме со пороен дожд и силен ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: