Астрономски календар: Зајдисонце во 20 часот

8 копии

 Можеби веќе се подготвувате за Персеидите, но знаевте ли дека има други метеорски дождови што вреди да ги набљудувате? Во продолжение погледнете ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 96 | | | веќе видена

Наставниците се уште се обучуваат за платформата за онлајн настава, па дури потоа таа и ке биде официјално тестирана. До почетокот на учебата година ке биде ...
сите 162 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски календар: Зајдисонце во 20 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: