Одморена и освежена - Елена Ристеска се пофали со новата фризура


Плејбој зајачицата Божана Вујиновиќ, во јавноста позната и како поранешна девојка на Аца Лукас, заедно со манекенката Александра Морача наводно се уапсени ...
| | веќе видена | слични

Македонската поп-дива Калиопи и продуцентот Ромео Грил беа во брак многу одамна, а имаат и син. Секако, после разводот пораншните сопружници останаа во добри ...
| | веќе видена | слични

После неговата епска и култна улога во мегапопуларната серија Game of Thrones, Џејсон Момоа е еден од омилените актер кои се појавија во оваа славна серија. ...
| | веќе видена | слични

Тина Ивановиќ наскоро ќе наполни 45 години, а многумина коментираат дека и понатаму изгледа како тинејџерка. Пејачката е на одмор, па по цел ден ужива на ...
| | веќе видена | слични

Марија Јовичиќ, сестра на Миодраг Јовичиќ кој со уште три другарки настрада во стравична сообраќајна несреќа во саботата утрината кога се враќале од забава, на ...
| | веќе видена | слични

Братот на Новак Ѓоковиќ, Марко Ѓоковиќ се оженил во тајност. Марко „скокнал во тавче“ со бразилската дизајнерка Летиција Тесари, пренесуваат српските медиуми. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 440 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одморена и освежена - Елена Ристеска се пофали со новата фризура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: