Рикер во посета на Битола


Според најавата од Стејт Департментот, Рикер утре ќе се сретне со претседателот Пендаровски, со премиерот Заев, министерот за надворешни работи Димитров и ...
| | веќе видена | слични

Високиот американски дипломат Филип Рикер вчера имаше густа агенда на средби со преставници на власта, политичките партии, парламентарни групи и опозицијата. ...
| | веќе видена | слични

Осуммината пратеници од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ имаа средба со вршителот на должност помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Политичките чинители да не играат игри, туку да соработуваат заради иднината на земјата. Време е да се придвижат работите за доброто на државата, порача вчера ...
| | веќе видена | слични

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД, кажа дека предложениот Закон за Јавно обвинителство, кој е услов за почнување на преговорите со ЕУ, е добра ...
| | веќе видена | слични

Неделава која полека изминува, ја обележаа доаѓањето на европскиот комесар Јоханес Хан но и посетата на в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикер во посета на Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: