Екипа на МИА со туристички водич низ Скопје, странците воодушевени од градот

2 копии

Дали сте посакале некогаш да бидете турист во родниот град, во градот во кој сте растеле, сте се образувале, во кој живеете? Е таква желба добивме, гледајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Коле Манев Возејќи по автопатот во насока кон Гевгелија, постојано погледнував во показните табли кои ја најавуваа оддалеченоста на населени места или на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во близината на Ресен, селото Царев Двор , не само што е познато по пространите овошни насади на јаболка, на пат е да стане препознатливо и по малата овошна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли ...
сите 173 | | | веќе видена

На екс-министерот за надворешни работи и актуелен вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, му требаше една година за да научи нешто за Гоце Делчев и, ...
сите 489 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипа на МИА со туристички водич низ Скопје, странците воодушевени од градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: