Охридските аеромоделари со одлични резултати на „Срем куп“ и Меморијалот „Ѓорѓе Жигиќ“ во Србија

Охрид, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат успесите на членовите на Аеро клубот „Охрид“, од два значајни натпревари кои се одржаа во Србија, се вратија со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Крушево и Пелагонискиот регион годинава ќе бидат домаќини на ФАИ Светското првенство во параглајдерство што ќе се одржува од 5 до 18 август, со учество на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на Воздухопловната федерација на Македонија и прилепскиот клуб „Фил Феникс”, од денеска до 3 август во Прилеп ќе се одржи ФАИ Ф1 Европското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воздухопловната федерација на Македонија од 5 до 18 август ќе го организира 16-то Светско првенство во параглајдерство што ќе се одржи во Крушево.Настанот е ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 29. јули 2019 (ИНПРЕС) – Атлетичарите на АК „Охрид“ собраа грст медали на Сениорското атлетско првенство што викендов се одржа на Градскиот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. јули 2019 (ИНПРЕС) – Пет атлетичари на АК Охрид ќе учествуваат на Поединечно првенство на Македонија за сениори/ки што викендов ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
сите 459 | | | веќе видена

Утре официјално започнува новата учебна година, 600 училишта ќе одржуваат настава со физичко присуство, за останатите достапно учење на далечина, истакна на ...
сите 496 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 575 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Наша должност е да ги обезбедиме вакцините, третманите и Ковид-19 тестовите да бидат достапни за сите и да го запреме глобалното ширење на пандемијата со што ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридските аеромоделари со одлични резултати на „Срем куп“ и Меморијалот „Ѓорѓе Жигиќ“ во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: