Форбс: Далас Каубојс вредат најмногу, Јунајтед испаднаа од Топ 5

4 копии
2 копии

Лондон, 30. јули 2019 (ИНПРЕС) – Британската кралица Елизабета Втора лани потрошила 52 милиони евра на кралскиот персонал, одржувањето на домаќинството, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалскиот клуб Барселона, повикувајќи се на финансискиот извештај за сезоната 2018./19, веќе осма година по ред остварува профит. Каталонците имаа приходи од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Списанието „Форбс“ објави листа на најскапите спортски клубови на планетата, а интересно е тоа што англискиот фудбалски клуб Манчестер јунајтед забележа пад и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на највредни спортски екипи за 2019 година и на неа доминираат екипите од САД. На врвот на листата, четврта година по ред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форбс: Далас Каубојс вредат најмногу, Јунајтед испаднаа од Топ 5

Од:
До кого (е-маил):
Порака: