Новак Ѓоковиќ и Јелена на одмор во Хрватска и пеат песна од Оливер Драгојевиќ (Видео)


По триумфот на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ реши да се релаксира со тоа што својот летен одмор ќе го мине на хрватското приморје, поточно на островот Корчула. Ноле ...
| | веќе видена | слични

Ник Кирјос пред неколку месеци ја разбранува тениската спортска јавност, откако самостојно реши да излезе со констатација дека Новак Ѓоковиќ има болна ...
| | веќе видена | слични

Австралијанецот Тод Вудбриџ не ги штедеше критиките кон Новак Ѓоковиќ. Додека поранешниот јужноамерикански тенисер Роби Кениг го фали Новак и неговите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Тетоважата ја шерувал на социјалните мрежиДека Новак Ѓоковиќ е ултра популарен во Србија се знае, а сега и Црногорците се горди на кралот на светскиот ...
| | веќе видена | слични

Ник Кирјос повторно беше во центарот на вниманието откако во Вашингтон го прецрта името на Новак Ѓоковиќ на маица на еден фан која требаше да ја потпише. ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер Ник Кирјос продолжи со праксата да покажува непочитување кон првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ. Иако, Србинот е тотално индиферентен, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 400 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 172 | | | веќе видена

Во ноември во Софија планирана е средба на премиерите на Македонија и на Бугарија Зоран Заев и Бојко Борисов. Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на ...
сите 431 | | | веќе видена

Владата ги усвои предлозите на Комисијата, која, по разгледување на комплетните барања доставени од страна на општините, одобри изведување настава со физичко ...
сите 274 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 89 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак Ѓоковиќ и Јелена на одмор во Хрватска и пеат песна од Оливер Драгојевиќ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: