Руската амбасада во контакт со Иран за притворениот екипаж од британскиот танкер


Руската амбасада во Техеран е во контакт со иранските власти поради рускиот екипаж на танкерот под знаме на Велика Британија што беше запленет на иранското ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Русија и Иран наскоро би можеле да одржат заеднички вежби на воените морнарици во областа на Ормутскиот Теснец, изјави командантот на иранската морнарица ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

САД официјално ја повикаа Германија заедно со Франција и Велика Британија да учествува во обезбедувањето на трговските активности во Ормускиот теснец, соопшти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Индија планираше да купи 30 американски “Global Hawk” дронови за дури 6 милијарди долари, но откако иранската Револуционерна гарда неодамна собори ваков дрон ...
| | веќе видена | слични

Иранската Револуционерна гарда денеска објави видео и аудио снимка на која се слуша како припадник на овие сили предупредува британски воен брод да се не меша, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската амбасада во контакт со Иран за притворениот екипаж од британскиот танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: