ДУИ предложи шест директори

5 копии

На денешната седница Владата за директор на АД Македонски железници – Транспорт го назначи портпаролот, воедно и член на Централно претседателство на ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Матевски, член на Советот на Град Скопје од претходниот состав, во ЦРМ е впишан како нов генерален директор на погребалниот сервис АД Бутел на местото на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на JП “Македонски железници и инфраструктура” Ирфан Асани нема намера да го напушти работното место, иако на негово место ДУИ назначи друг кадар – ...
| | веќе видена | слични
16 копии
4 копии

Останато

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 643 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ предложи шест директори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: