(ВИДЕО) Јанева: Должноста ја немам злоупотребено, случајот транспарентно да се расчисти


Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по една недела молк и криење, денеска се појави во просториите на СЈО. Во изјава за медиумите Јанава истакна дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска за Канал 5 потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на Катица Јанева. ...
| | веќе видена | слични

Рускоска за Канал 5 вели дека во него нема ништо, односно дека е форматиран со сменет I Cloud. Инаку за овој телефон, синот на обвинителката Јанева тврдел дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Името на специјалната јавна обвинителka Катица Јанева го злoyпотребиле не само нејзиниот довчерашен близок пријател, туку и многу други. Ова го соопшти самата ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Најодговорно тврдам дека ниту свесно ниту несвесно, не сум ја злоупотребила должноста којашто во моментов сѐ уште ја извршувам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Јанева: Должноста ја немам злоупотребено, случајот транспарентно да се расчисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: