ДУИ ги објави шесте предлози за нови директори

Ѓорѓе Матевски, член на Советот на Град Скопје од претходниот состав, во ЦРМ е впишан како нов генерален директор на погребалниот сервис АД Бутел на местото на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на JП “Македонски железници и инфраструктура” Ирфан Асани нема намера да го напушти работното место, иако на негово место ДУИ назначи друг кадар – ...
| | веќе видена | слични
16 копии
16 копии

* СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“: Вториот телефон кој се водеше како изгубен, бил подарен Обезбеден е и вториот мобилен телефон во истрагата за противзаконито влијание и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 472 | | | веќе видена

По денешниот утрински состанок, министерот за здравство, Венко Филипче и членови на Комисијата за заразни болести ќе имаат состанок и со премиерот Зоран Заев, ...
сите 399 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 59 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 217 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 43 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 137 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ ги објави шесте предлози за нови директори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: