Има и други во власта инволвирани во Рекет: Геровски ги најави за во август


До овој момент, немам информации дека Фрики и Кики, високи функционери во власта и во владејачката партија, одлучиле да преземат политичка одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Сакаме Катица да пропее и да ни каже што ѝ лежи на душа. Како и претходно, кога ги положивме сите надежи во неа, сега во истата таа „неа“ можеби лежи судбината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Царот е гол, а како што веќе кажав и побргу отколку што очекував, дојде времето да му го дадеме последниот поздрав на Цезарот. Поздрав од оние кои тој ги умре ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Да бидам искрен, од грижа за Ката наша ред не дојде да кажам, ама еве неколку дена се мачам, мислам, не спијам, час се потам, час студенило ме ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Францускиот амбасадор Кристиан Тимоние во интервју за Алсат ја нагласува потребата за целосна истрага за случајот Рекет со цел да се врати довербата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот амбасадор во Скопје Кристијан Тимоние во интервју за Алсат одговара дали аферата Рекет и проблемот со Специјалното обвинителство, може да влијаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има и други во власта инволвирани во Рекет: Геровски ги најави за во август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: