ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја


Шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, боледува во својата Гевгелија, објави „Слободен печат“ , со што за прв пат се открива нејзината ...
| | веќе видена | слични

• Интересна колумна на Амбасадорот и историчар Проф.Др.Јован Донев...” Заевистичкиот национален инженеринг нема ниту да започне. Сеќавањата за сопственото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на Зоран Заев дека Македонците се обиделе да присвојaaт туѓа историја, се јави и српски лингвист, според кој македонскиот јазик бил мешавина од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Институтот за современа историја од Белград Момчило Павловиќ за „Вечерње новости“ ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев за грчката ТВ ...
| | веќе видена | слични

Босна и Херцеговина Секоја страна во Босна и Херцеговина го кажува својот дел од приказната и избегнува да се соочи со фактите што се однесуваат на настаните ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на говорница денеска во Собранието кажа дека Атниката му е туѓа и дека македонската нација помлада од другите. -Зошто мислам дека сме ...
| | веќе видена | слични

На серијата антимакедонски изјави од бугарска и грчка страна, како и на последната изјава на премиерот Заев дека Македонците ја краделе историјата на соседните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: