Твитер побрз од ОЈО и МВР: Сите знаат кои се Жаки и Раки

2 копии

Новинарот на новатв.мк и 1тв Борјан Јовановски во контекст на враќањето на пасошот на Сашо Мијалков за лекување во странство се залага државата да биде хумана. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема врева се крена на социјалните мрежи во врска со мојот напис, во кој, повикувајќи се на одбраната на обвинетиот Сашо Мијалков, се заложив судот, за ...
| | веќе видена | слични

Како тргнала работава (со случајот Рекет), летово ќе го поминеме со играта Асоцијации, односно со обиди (секој од нас) точно да погодиме кој се крие зад ...
| | веќе видена | слични

Иако јавноста очекуваше дека новинарот Бранко Героски, јавно ќе ги обелодени имињата на „Кики“ и „Фрики“ кои според него се вмешани во аферата „Рекет“, сепак ...
| | веќе видена | слични

До овој момент, немам информации дека Фрики и Кики, високи функционери во власта и во владејачката партија, одлучиле да преземат политичка одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Oткако новинарот Бранко Героски ја објави денешната колумна во која соопшти дека завршил со Кики и Фрики, тој сподели нова информација околу случајот „Рекет“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твитер побрз од ОЈО и МВР: Сите знаат кои се Жаки и Раки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: