Јанева на боледување во Гевгелија, докторката што и препишала на одмор во Бугарија


Катица Јанева не е во Скопје, туку веќе една недела е на боледување во родната Гевгелија, прима терапија и ѝ е препорачан одмор, објавува „Слободен печат“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекарската Комора, Државниот санитарен и здравствен инспекторат и Фондот за здравствено осигурување не добиле пријава да направат надзор откако пратеникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, не открива како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, кои ги објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не смее да објавува дијагнози во јавноста на пациенти, вели претседателката на Лекарската комора, Калина Гривчева-Старделова, во изјава за „А1 он", ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, не откри како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред две недели отвори боледување, а по една недела се врати во СЈО и одржа прес конференција. Ниту СЈО, ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот фејсбук-профил јавно поставува неколку отворени прашања во однос на боледувањето издадено од матичен лекар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 346 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева на боледување во Гевгелија, докторката што и препишала на одмор во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: