Македонските млади ракометарки поразени од Фарските Острови

Борха Мајорал повторно ќе игра за Леванте, откако Реал Мадрид немаше место во составот за актуелниот европски првак за играчи до 21 година. Мајорал летово се ...
| | веќе видена | слични

Феран Торес е вистински јунак на младите Шпанци на возраст до 19 години и со два гола и ја донесе титулата европски првак на „Црвената фурија“, по победата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најплатениот играч на Динамо Загреб со 500 илјади евра по сезона, заедно со Марио Гаврановиќ, но сега позицијата им ...
| | веќе видена | слични

Наташа Андонова и Енис Барди го претставуваат првиот македонски тандем репрезентативци од двата пола, што се дел од исто семејство во странски клуб, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските млади ракометарки поразени од Фарските Острови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: