Два земјотреса со јачина од 4,2 степени регистрирани во БиХ


8 копии

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала вчера ја погоди Јапонија, во близина на јужниот дел на островот Хоншу, соопшти Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес и уште еден последователен потрес кој беше уште појак го погодија денеска островот Батан на северот на Филипини, при што настрадаа 8 и се повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Евентуален силен земјотрес во главниот град може да направи голем неред во централното градско подрачје во близина на Старата железничка станица, а со иста ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 552 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 138 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два земјотреса со јачина од 4,2 степени регистрирани во БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: