Северна Македонија заврши шестта на ЕХФ-шампионатот


4 копии

Македонските кошаркарски репрезентативци до 18 години ја забележаа и третата победа во третиот настап на Европското првенство – Б дивизија во Романија. Вечерва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската јуниорска репрезентација е речиси сигурен патник во четвртфиналето на ЕП Б Дивизија, откако ја совлада Грузија со 87-79 (20-19, 20-18, 31-25, ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација до 18 години ја продолжи својата одлична серија на резултати и ја победи Грузија на Европското Првенство – Б дивизија што се ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација за кошаркари до 18 години продолжи со одлични игри на Европското Првенство – Б дивизија што се одржува во Орадеа, Романија. ...
| | веќе видена | слични

Јуниорската репрезентација на Македонија во топ-форма ќе го дочека Европското Првенство – А дивизија во Италија во кое „црвено-жолтите“ ќе учествуваат во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски не успеа да ги изврши наредбите од неговиот шеф во Будимпешта Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ не успеа во Собранието да го закочи процесот на ...
сите 166 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 111 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорот на Карил, Илир Хасани информираше дека двете жени и мажот кои се на Ургентен се на апарати за дишење, а состојбата им е крајно тешка. – За жал, не ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија заврши шестта на ЕХФ-шампионатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: