Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк


Намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на криминалниот октопод, вели претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неколкуте разлики меѓу Владата и ВМРО-ДПМНЕ за законот со кој ќе се реши иднината на Специјалното јавно обвинителство, според правните експерти не се многу ...
| | веќе видена | слични

Откако Oбвинитeлcтвото за гонење на организиран и кpиминал и кopупција и сегашното Специјално јавно oбвинитeлcтво се спојат во една институција, Oбвинителcтво ...
| | веќе видена | слични

Институциите не функционираат во откривање и санкционирање на криминалот, но затоа пораснале граѓанските кривични пријави заради оваа нефункционалност, која ...
| | веќе видена | слични

Пратениците одат на одмор па затоа собранискиот спикер Талат Џафери реши седницата за владиниот предлог Закон за Јавно обвинителство да ја закаже за 27 април. ...
| | веќе видена | слични

Дали Катица Јанева дала наредба за форензичко бришење на компјутерите во СЈО? Обвинителство за гонење на организиран криминал засега е без одговор дали ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот закон за јавно обвинителство на 27 август. Предлог законот, како што може да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: