Во соседството тресе ли тресе - 49 последователни потреси во Атина


8 копии

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала вчера ја погоди Јапонија, во близина на јужниот дел на островот Хоншу, соопшти Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес и уште еден последователен потрес кој беше уште појак го погодија денеска островот Батан на северот на Филипини, при што настрадаа 8 и се повредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Евентуален силен земјотрес во главниот град може да направи голем неред во централното градско подрачје во близина на Старата железничка станица, а со иста ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера Врховниот суд ги потврди пресудите на Апелациониот суд и ги одби жалбите за осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во соседството тресе ли тресе - 49 последователни потреси во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: