Зоран Иванов: Криминалците се рекетираат преку власта која се однесува како судија

Новинарот и претседател на надзорниот одбор на Македонската информативна агенција Зоран Иванов смета дека Владата се однесува како судија во битката меѓу ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Орце Камчев преку својот адвокат Александар Михајловски побара од Мактел.мк да се извиниме и да повлечеме сторија во која пренесуваме тврдење на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата "Орка холдинг" ја известува јавноста дека сопственикот Орце Камчев ќе поднесе тужба против Саше Ивановски, сопственик и уредник на порталот Мактел, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 543 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 127 | | | веќе видена

Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ, порача премиерот Оливер ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Иванов: Криминалците се рекетираат преку власта која се однесува како судија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: