Охрид не се откажува од надлежностите, ќе соработуваат со Владата

Охрид не бара од владата да ги преземе надлежностите туку заедно да работатат по препораките на Унеско. Премиерот Заев изјави дека покрај Струга централната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
сите 323 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 58 | | | веќе видена

Двајца жители на Арачиново биле уапсени затоа што се обиделе да прегазат полицаец со возило.Според информациите на МВР, завчера, околу 22.30 часот, во селото ...
сите 462 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 230 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид не се откажува од надлежностите, ќе соработуваат со Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: