Полесно повредени три лица во вчерашниот земјотрес во Атина


11 копии

Четири деца загинаа, а најмалку 12 лица се повредени во пожар во камп во Хабаровскиот крај во Русија. Во пожарот што синоќа изби на територијата на скијачкиот ...
| | веќе видена | слични

Загинале четири деца, а најмалку 11 лица се повредени во пожар во руски камп, пренесуваат тамошните медиуми. Од 26 шатори изгореле 20, а во кампот се наоѓале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 559 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 139 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полесно повредени три лица во вчерашниот земјотрес во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: