Амбициозниот Јувентус не планира да застане: Сари даде искрен коментар за Погба


Маурицио Сари доби неколку големи засилувања во досегашниот тек на летниот преоден рок, а последен во низата беше Матијс Де Лихт кој вчера и официјално беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Скај Спортс“ пренесува дека од таборот на Евертон влегле во преговори со челниците на Јувентус околу можен ангажман на младиот напаѓач на клубот од Торино, ...
| | веќе видена | слични

Јувентус ќе ги добие бараните 40 милиони евра за Мојс Кен, а ќе ги плати Евертон, екипа што ќе го ангажира младиот репрезентативец на Италија. Скај спорт ...
| | веќе видена | слични

Леонардо Бонучи минатото лето го комплетираше неочекуваното враќање во Јувентус, само една година по сезнационалниот трансфер кој го изрежира во редовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Мауро Икарди од Интер и Федерико Киеза од Фиерентина се следната цел на директорот на Јувентус, Фабио Паратици.„Кориере ди Торино“, наведува дека преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 265 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 344 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбициозниот Јувентус не планира да застане: Сари даде искрен коментар за Погба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: