Се очекува раст на капиталните инвестиции

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што економијата расте и што целата држава е во изградба и не може да се помири со тоа што парите на граѓаните веќе не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
6 копии

Гостивар – Тетово ќе стане автопат со по три коловозни ленти во еден правец, најави директорот на Јавното претпријатие за државни патишат Зоран Китанов од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До септември целосно ќе заврши реконструкцијата на патот Тетово- Попова Шапка. Увид на лице место денеска извршија Министерот за транспорт и врски Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува раст на капиталните инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: