Вучиќ: Политички трик на Харадинај, ќе се врати за 48 часа


6 копии

По изјавата за медиумите на министерот без ресор во српската Влада, Ненад Поповиќ, во која оцени дека „Бриселскиот договор е мртов и дека Србија нема повеќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша, зборуваше за оставката на Рамуш Харадинај од функцијата премиер на Косово, по поканата од Специјалниот суд за да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај, изјави дека оставката ја поднел заради повикот на Специјалното обвинителство од Хаг, а не, како што кажа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи следната недела ќе одржи консултации со политичките партии за утврдување датум за предвремени избори. Консултациите ќе следат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на косовската Социјалдемократска иницијатива Фатмир Љимај изјави дека по оставката на премиерот Рамуш Хардинај парламентот нема да може да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси извесно е дека во училиштата нема да има целодневен престој, но Комисијата за заразни болести денеска на состанок ќе одлучува за ова важно прашање за ...
сите 500 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Политички трик на Харадинај, ќе се врати за 48 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: