Промотивен штан Мој ДДВ во Прилеп


7 копии

„Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални резултати. Тече реализацијата на мерките што обезбедуваат повеќе пари назад кај ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, денес беше во Битола за да ја промовира мерката „Поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ“. -Денеска заедно со ...
| | веќе видена | слични

-Денеска заедно со градоначалничката на Битола се вклучивме во кампањата „МојДДВ". До денеска согласно податоците што ги добив од УЈП евидентирани се над 5,5 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

М инистерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска денеска во Битола ја промовираа мерката „Поврат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на Широк Сокак во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска пред битолчани ја ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од месец дена трае мерката „Мој ДДВ“ преку која граѓаните можат да го искористат правото на поврат на 15% од платениот ДДВ. Податоците од надлежните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерката за супституција на растот на придонесите во државата ќе важи за сите гранки и вработени, најави денеска премиерот Зоран Заев по посетата на фабриката ...
| | веќе видена | слични

Лани овој период биле пријавени 52 неправилности за даночни обврзници кои не издаваат фискални сметки, а годинава пријавените неправилности се драстично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 411 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски одбегнува да одговори на прашањата што му ги поставуваме, се крие зад статуси на социјалните мрежи, се крие и зад својот генерален ...
сите 287 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промотивен штан Мој ДДВ во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: