Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро


Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Високите температури кои оваа недела доведоа до рекордни вредности во Европа изгледа дека ќе се поместат кон Гренланд, што може да доведе до тоа замрзнатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
17 копии

Рекордно високите температури полека паѓаат низ цела Европа, а топлотниот бран што вчера достигна рекордни вредности се пресели во Гренланд и се закани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е денеска на прес-конференција соопшти дека нивни претставници немале ниту една официјална средба и ниту друга ...
сите 621 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 515 | | | веќе видена

По заклучокот од седницата на Владата во вторникот Планот на МОН за учебната 2020/2021 да биде споделен со Комисијата за заразни болести и таа да го даде ...
сите 549 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи апелира до граѓаните кои во апликацијата МојДДВ имаат внесено трансакциска сметка од Еуростандард Банка, да извршат промена со ...
сите 111 | | | веќе видена

„Зоран Заев во негова корист продолжува со кршење на Уставот.СДСМ и Заев продолжуваат на неславната пракса на кршење на Уставот, при што сега активен учесник е ...
сите 173 | | | веќе видена

И по укинувањето на дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка“ АД Скопје, граѓаните треба да бидат спокојни – банкарскиот систем е и останува ...
сите 168 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена

Двајца жители на Порој се полесно повредени во сообраќајната незгода кога во нивното патничко возило марка „цитроен“ удрил воз кој се движел на релација ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: