Ласовска: Ова е пресериозен скандал, а тие влегуваат од лага во лага!


Благица Ласовска денеска се обрати на прес-конференција, каде меѓу другото истакна дека „скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството нема отворено истрага за случајот што синоќа во Собрание го обелодени премиерот Заев – дека лекари во координација со аптеки издаваат фиктивни ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство не отворило постапка во врска со наводната криминална шема со лекови што вчера премиерот Зоран Заев ја спомена од собраниската говорница. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство нема започнато официјална истрага за наводна криминална мрежа со злоупотреба на лекови, за која вчера од собраниска говорница раскажуваше ...
| | веќе видена | слични

Позитивната листа на лекови се уште не е променета и во неа нема нови лекови иако министерот за здравство Венко Филипче пред година и половина најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Контролите покажале дека во издавањето рецепти и лекови од позитивната листа постојат злоупотреби и криминални дејства. Премиерот Зоран Заев, на седницата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 25 јули 2019 (МИА) – Претседателот на Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања обелодени причини откриени низ анализа, зошто граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Зошто некои доктори пишувале фиктивни рецепти, кои аптеки давале лекови за тие фиктивни рецепти и колку време ова се случува? Овие прашања најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Лекари издавале фиктивни рецепти, а во организација со аптеки лековите биле давани бесплатно на лица кои потоа ги продавале во државата, но и во странство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена

Хемичарот, кој тврди дека бил вклучен во тајната советска програма во која е развиен „новичок“, му се извини на Алексеј Навални, кој, според германските ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ласовска: Ова е пресериозен скандал, а тие влегуваат од лага во лага!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: