Во Скопје се градат половина од вкупниот број на станови во целата земја

Во мај биле издадени 222 одборенија за градба, на 61,3% од објектите инвеститори се физички лица, а на 38,7% инвеститори се правни лица, односно фирми, се вели ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации троши 430.000 евра за ревизорски компани кои ќе мониторираат дали фирмите кои добиле гранд за иновации се држат до бизнис планот или фаќаат ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 22. јули 2019 (ИНПРЕС) – Охридски компании се меѓу 368-те домашни фирми кои продолжуваат во процесот на финална селекција на Јавниот повик за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преоектите на вкупно 368 домашни компании продолжуваат во процесот на финална селекција на Јавниот повик за комерцијализација на иновации на ФИТР. Проектите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупно 368 домашни компании продолжуваат во процесот на финална селекција на Јавниот повик за комерцијализација на иновации на Фондот за иновации и технолошки ...
| | веќе видена | слични

Проектите на компаниите што ја поминаа фазата на претселекција, ги разгледува Комитетот за одобрување инвестиции – независно тело составено од тим од пет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и ...
сите 436 | | | веќе видена

Трет ден по ред паѓа вредноста на акциите на британската фармацевтска компанија „AстраЗенека“ поради сомненијата во ефикасноста на нејзината вакцина против ...
сите 370 | | | веќе видена

Две негователки се позитивни на коронавирус во Кавадарци, вработени во различни објекти од градинка, во изолација се 22 деца и четворица вработени, заболен е ...
сите 359 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 207 | | | веќе видена

Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
сите 438 | | | веќе видена

Во интерес и на Скопје и на Софија е целосно да се спроведе Договорот за пријателство и да се надминат недоразбирањата, а Северна Македонија и целиот регион да ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје се градат половина од вкупниот број на станови во целата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: