ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева да даде одговори за сомнежите кои се врзуваат за неа


Прво, како е возможно специјалната обвинителка Катица Јанева да се разболи во истиот ден кога излезе овој скандал па со два дена задоцнување да разбереме дека ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството нема отворено истрага за случајот што синоќа во Собрание го обелодени премиерот Заев – дека лекари во координација со аптеки издаваат фиктивни ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство не отворило постапка во врска со наводната криминална шема со лекови што вчера премиерот Зоран Заев ја спомена од собраниската говорница. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство нема започнато официјална истрага за наводна криминална мрежа со злоупотреба на лекови, за која вчера од собраниска говорница раскажуваше ...
| | веќе видена | слични

Позитивната листа на лекови се уште не е променета и во неа нема нови лекови иако министерот за здравство Венко Филипче пред година и половина најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Контролите покажале дека во издавањето рецепти и лекови од позитивната листа постојат злоупотреби и криминални дејства. Премиерот Зоран Заев, на седницата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 25 јули 2019 (МИА) – Претседателот на Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања обелодени причини откриени низ анализа, зошто граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Зошто некои доктори пишувале фиктивни рецепти, кои аптеки давале лекови за тие фиктивни рецепти и колку време ова се случува? Овие прашања најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Лекари издавале фиктивни рецепти, а во организација со аптеки лековите биле давани бесплатно на лица кои потоа ги продавале во државата, но и во странство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По седумдесет дена во притвор, првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски точно еден час помина во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 266 | | | веќе видена

Бомбите на Зоран Заев се базирани на материјали кои биле незаконски следени, а потоа изменети и компромитирани. Ова во својот исказ пред судот во предметот ...
сите 336 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 315 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 236 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Ќе заживее ли идејата за укинување или намалување на бенефииците на избраните функционери? Откако претседателот Стево Пендаровски најави дека ќе се откаже од ...
сите 302 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 450 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева да даде одговори за сомнежите кои се врзуваат за неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: