Жител на Велешта упатил вербални закани кон повеќе вработени во општина Струга

4 копии
5 копии

Триесет и седумгодишник предизвикал инцидент во казино во Кочани во раните утрински часови на 26 јули, при што најпрво физички се пресметал со две лица. Потоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синоќа во 00:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Трипун Хаџи Јанев“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 49-годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 223 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 82 | | | веќе видена

Коалицијата Можеме 34,84 проценти, ВМРО-ДПМНЕ со 34,04 проценти, е наведено на сајтот на Државната изборна комисија, каде што се објавени првичните резултати ...
сите 54 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Велешта упатил вербални закани кон повеќе вработени во општина Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: