Фокусот на наставниците од непотребната административна работа да се насочи на учениците

Министерката за образование и наука на Хрватска, Блаженка Дивјак, најави дека во рамките на актуелните реформски процеси ќе ги ослободи наставниците од нивниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавната расправа што денеска ја организираше собраниската Комисија за образование, наука и спорт за Предлог-законот за основно образование, кој завчера помина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за образование и наука Арбер Адеми при презентацијата на законот за основно образование на прес отако беше усвоен од Владата, нагласи дека законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мрежата за заштита од дискриминација ја поздравува заложбата на Министерството за образование и наука за надминување на сегрегацијата на учениците со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мрежата за заштита од дискриминација во која се здружени неколку граѓански организации ја поздравува заложбата на МОН за вклучување на учениците со попреченост ...
| | веќе видена | слични

Пратениците доцна синоќа прифатија неколку законски решенија во прво читање и го донесоа измените на Законот за концесии и јавно-приватно партнерство. Во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пратениците доцна вечерва ја завршија 106. седница на која прифатија неколку законски решенија во прво читање и го донесоа измените на Законот за концесии и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фокусот на наставниците од непотребната административна работа да се насочи на учениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: