Младеновски се поправи: Нема да вработувам буквално пријатели и блиски во „Балканлар пластик“


Александар Младеновски, директорот на Дирекцијата за трговско-индустриски развојни зони, синоќа испрати објаснување дека не планирал буквално да вработува свои ...
| | веќе видена | слични

Нов тендер за изградба на фотоволтаици, овој пат на приватно земјиште. Јавниот повик ќе се објави следната недела, а може да аплицира секое физичко или правно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши, на прес-конференција во Владата информираа дека од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите физички лица и компании што сакаат да изградат фотонапонски електрани на приватно земјиште, може да аплицираат на јавниот повик што ќе го објави Владата ...
| | веќе видена | слични

Според вицепремиерот Кочо Анѓушев, нема да има ограничувања во однос на големината на површините што треба да ги поседуваат домаќинствата. Фотоволтаичните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со зголемување на годишниот производствен капацитет од 20 на 55 мегвати преку нова инвестиција од 200.000 евра, првата фабрика за производство на фотоволтаични ...
| | веќе видена | слични

Додека кај нас за енергетски ефикасен објект важи оној кој има фасада со добра изолација од стиропор и ПВЦ прозорци, во европски и светски рамки критериумите ...
| | веќе видена | слични

Пиксел Гроуп ги исполни плановите и ветувањата дадени на отварањето на фабриката. За периодот од една година компанијата стана производител број 1 во регионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 581 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 191 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 224 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младеновски се поправи: Нема да вработувам буквално пријатели и блиски во „Балканлар пластик“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: