Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Реализираните приходи во државниот буџет во 2018 година се за 8,8 милијарди денари повисоки во однос на претходната 2017 година или за 5% повисоки, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охридска банка АД Скопје го збогатува своето портфолио на производи наменети за правни лица, воведувајќи нов производ „Б2Б“ Пакет составен од повеќе производи ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Втората транша поволни кредити за мали и средни претпријатија од Европската инвестициска банка (ЕИБ), во износ од 16 милиони евра, ќе пристигне на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје создаде два типа на „Б2Б“ Пакети за правни лица кои се скроени со различна комбинација на производи Охридска банка АД Скопје го ...
| | веќе видена | слични

Само 85,8 милиони евра потрошила државата за капитални инвестиции за половина од годинава. Сумата е само 20 отсто од предвидените пари за оваа намена за цела ...
| | веќе видена | слични

 Со овие средства ќе се поддржат проекти на 53 мали и средни фирми. Ова беше истакнато денеска на средбата помеѓу заменик министерката за финансии Ширет Елези ...
| | веќе видена | слични

Ниската реализација на капиталните инвестиции се должи на лошо планирање, но и поради тоа што при планирањето на буџетот, капиталните инвестиции, од ...
| | веќе видена | слични

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 160 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези за завршната сметка 2018: Приходите повисоки од лани, буџетскиот дефицит понизок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: