Украина и Русија постигнаа согласност за размена на затвореници


4 копии

Украинските власти ги ослободија членовите на екипажот на рускиот танкер, што претходно беше задржан во пристаништето Измаил. Но, танкерот се уште останува во ...
| | веќе видена | слични

Шефот на комитетот за меѓународни односи на руската Државна дума, Леонид Слуцки, смета дека инцидентот со заплената на рускиот танкер претставува притисок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безбедносната служба на Украина информираше дека го идентификувале рускиот танкер Нејма, откако вчера влегол во пристаништето на Црното Море во Измаил, како ...
| | веќе видена | слични

Украинската служба за безбедност го задржала рускиот танкер "Нејма", кој бил користен при блокадата на Керчкиот мореуз, кога се случил инцидентот со ...
| | веќе видена | слични

Украинската безбедносна служба (СБУ) го задржала рускиот танкер „Ника спирит“ во пристаништето Измаил, тврдејќи дека тоа е танкерот Нејма кој го блокираше ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
4 копии

Украинската омбудсманка Људмила Денисова изјави денеска дека со Русија е постигнат договор за враќање на уапсените украински морнари по инцидентот во теснецот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина и Русија постигнаа согласност за размена на затвореници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: