Салиу: Катица Јанева да не бара лекување во странство?


Екс-директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, бара судот да му го врати пасошот за да оди да се лекува во странство, дознава Мијалков во СЈО ...
| | веќе видена | слични

СЈО испратило негативен одговор до Кривичниот суд, односно обвинителката која го води случајот, Фатиме Фетаи, проценила дека Мијалков нема доволно аргументи за ...
| | веќе видена | слични

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, бара Судот да му го врати пасошот за да оди да се лекува во странство, дознава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Два стана во скопје, куќа во Маврово каде има и земјиште и плус плац и земјиште во Херцег Нови има во имотниот лист на Ева Шуклева претседателка на Надзорниот ...
| | веќе видена | слични

Општо познато е дека Никола Груевски, правосилно осуден, обвинет и осомничен поранешен премиер е во Будимпешта. За едни е азилант, за други бегалец. Но, факт е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салиу: Катица Јанева да не бара лекување во странство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: