И охриѓани „изметени“ од Владината „метла“ која смете 40 директори

Професорката Мирјана Најчевска и порача на Владата дека кога разрешува стари и именува нови директори треба да образложи зошто ги разрешува претходните и зошто ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На денешната седница Владата донесе одлуки за разрешување и именување на директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции, ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната седница Владата на Република Северна Македонија го утврди Предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците, и донесе одлука да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на вчерашната седница го усвои Предлог-законот за медијација и донесе одлука тој да биде испратен на усвојување во Собранието.Целта на законот, како ...
| | веќе видена | слични

Висарa Риза од Алтернатива денеска е именувана за в.д. директор на Агенција за лекови и медицински средства МАЛМЕД, а Ване Цветанов е назначен за в.д. ...
| | веќе видена | слични

Ване Цветанов, поранешен директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам, е нов претседател на Совет за унапредување и надзор на ...
| | веќе видена | слични

Денеска Владата на 147 седница донесе одлуки за разрешување и именување на директори и членови на управни одбори на неколку институции. Висарa Риза е нов в.д. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Ако не се донесе законот за Јавно обвинителство, тоа нема да биде проблем за да добиеме датум за преговори во октомври, рече претседателот Стево Пендаровски ...
сите 344 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 397 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И охриѓани „изметени“ од Владината „метла“ која смете 40 директори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: