Владата разреши 70-тина функционери, Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ

Владата на денешната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска и порача на Владата дека кога разрешува стари и именува нови директори треба да образложи зошто ги разрешува претходните и зошто ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На денешната седница Владата донесе одлуки за разрешување и именување на директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции, ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната седница Владата на Република Северна Македонија го утврди Предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците, и донесе одлука да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на вчерашната седница го усвои Предлог-законот за медијација и донесе одлука тој да биде испратен на усвојување во Собранието.Целта на законот, како ...
| | веќе видена | слични

Висарa Риза од Алтернатива денеска е именувана за в.д. директор на Агенција за лекови и медицински средства МАЛМЕД, а Ване Цветанов е назначен за в.д. ...
| | веќе видена | слични

Ване Цветанов, поранешен директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам, е нов претседател на Совет за унапредување и надзор на ...
| | веќе видена | слични

Денеска Владата на 147 седница донесе одлуки за разрешување и именување на директори и членови на управни одбори на неколку институции. Висарa Риза е нов в.д. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 400 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 579 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 175 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 127 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата разреши 70-тина функционери, Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: