Во Карпош 4 се уредува зеленило од 5.300 квадратни метри

2 копии
3 копии

Општина Кисела Вода утре со Град Скопје ќе спроведе акција за средување на својата територија. Во активностите ќе бидат вклучени сите јавни претпријатија на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Расчистување на дивите депонии, метење и миење на сите градски и општински улици, кастрење гранки и косење трева, пополнување ударни дупки и засилени ...
| | веќе видена | слични

Утре (26.07) Општина Центар спроведува акција за чистење и собирање кабаст отпад, во соработка со ЈП Комунална хигиена и Град Скопје. Хигиената на јавните ...
| | веќе видена | слични

Утре и во сабота Град Скопје заедно со Општините и јавните претпријатија ќе го чистат Скопје. Градоначалникот Петре Шилегов денеска најави дека наредните два ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Застапник на обвинението, согласно дадените овластувања од државниот јавен обвинител Јовески, е Ленче Ристоска која од СЈО прејде во ОЈО Скопје. Ристоска на ...
сите 526 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 217 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Карпош 4 се уредува зеленило од 5.300 квадратни метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: