Могерини се изјасни за проширувањето на ЕУ

Го поздравуваме отворањето на дебатата за борба против дезинформациите и лажните вести, објави на Твитер британската амбасадорка во Скопје, Рејчел Галовеј. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителството во Скопје има снимени разговори во кои се зборува за купопродажба на гласови. Социјалдемократите посебно ги таргетирале Ромите. Кој ги следел ...
сите 46 | | | веќе видена

На социјалната мрежа Телеграм во затворена група со име “Јавна соба”, малолетници објавуваат, споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на ...
сите 17 | | | веќе видена

Вчера во 15,55 часот во СВР Скопје В.Т.(68) пријавила дека истиот ден околу 13,50 часот на домашниот телефон во станот на нејзиниот син и се јавило непознато ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 29 луѓе загинаа, а повеќе од 1.400 се повредени, во моќниот земјотрес во источна Турција. Земјотресот со јачина од 6,8 степени со центарот на градот ...
сите 192 | | | веќе видена

Фудбалска рапсодија во изведба на Аталанта. Страшно издание на тимот од Бергамо, кој просто блеска оваа сезона, како во Серија А така и во ЛШ. Вечерва среде ...
сите 23 | | | веќе видена

Во Битола се одигра фантастичен натпревар, победникот меѓу Пелистер и Работнички беше решен по две продолженија. Најтрофејниот кошаркарски колектив успеа да ја ...
сите 47 | | | веќе видена

Севиља им се вратија на победничките патеки. Ја совлада Гранада со 2-0 на домашен терен и се искачи на третата позиција на табелата во Ла Лига со 38 бода. ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Могерини се изјасни за проширувањето на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: