Меѓуресорска работна група за посоодветна распределба на Буџетот за локалната самоуправа

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На денешната седница Владата го утврди предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и донесе одлука да биде пуштен во постапка за ...
| | веќе видена | слични

Двете општини на Охридското Езеро да прогласат мораториум на градежните активности до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Владата попладнево на седница го усвои Предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и донесе одлука тој да биде пуштен во собраниска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната редовна 147. седница, ја разгледа и усвои Информацијата врз основа на која донесе одлука за давање согласност за трајна пренамена на ...
| | веќе видена | слични

– Бидејќи станува збор за формирање на нов орган во состав на Министерството за правда, законски е предвидена и организациската поставеност на инспекторатот, ...
| | веќе видена | слични

Предложеното законско решение за Државен инспекторат за употреба на јазиците помина на денешната владина седница, на која е донесена одлука истото да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 236 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 248 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓуресорска работна група за посоодветна распределба на Буџетот за локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: