Додевски: Спасувачкиот центар е инвестиција која во заедницата се враќа преку развојот на туризмот


Охрид, 16. јули 2019 (ИНПРЕС) – Покрај стандардната понуда која ја нуди секој туристички центар, убаво и современо уредени плажи и соодветна угостителска ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2019 (ИНПРЕС) – Вљубеникот во Охрид и неговите убавини, риболовниот водич Љупчо Стојкоски Лепи објави ново видео на кое ги прикажува убавините ...
| | веќе видена | слични

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по пронаоѓањето на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа и вреќа со плочки. „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот нуркачки клуб „Акватек“, по извлекувањето на када минатата недела од водите на Охридското Езеро, сега изваде и вреќа со санитарни плочки во близина ...
| | веќе видена | слични

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ откако минатата недела од дното на Охридското Езеро извадија када, сега пронајдоа вреќа со плочки, по пријава од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. јули 2019 (ИНПРЕС) – Откако објавија поразителни фотографии на нашиот колективен (и поединечен во овој случај) срам и ја започнаа акцијата за ...
| | веќе видена | слични

Нуркачи од Центарот за нуркање Акватек од Охрид снимија подводни фотографии на полжави и школки кои живеат во Охридското Езеро. Нуркачите велат дека долго ...
| | веќе видена | слични

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето на ...
| | веќе видена | слични

По резилот со кадата , нуркачкиот центар во Охрид, „Акватек“, објави за уште еден. Овој пат, станува збор за вреќа со плочки која нуркачите ја извадиле од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 36 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додевски: Спасувачкиот центар е инвестиција која во заедницата се враќа преку развојот на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: