Водоснабдувањето на ул. Алија Авдовиќ е нормализирано

2 копии
6 копии

Најавениот прекин е заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) по известување добиено од ...
| | веќе видена | слични

РЦУК соопшти дека утре без вода ќе бидат дел од корисниците на општина Центар. Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците на дел од улиците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако задоцни и се виде буквално 5 минути насамо со претседателот Стево Пендаровски, Зоран Заев стана мандатар. Кажа дека нема мнозинство, но и најави дека ...
сите 558 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти ...
сите 185 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 231 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата главно се должи на тоа што ЕСМ не успеа да ги продаде вишоците на струја поради што има намалени приходи. РКЕ нема моќ да ја повлече ...
сите 176 | | | веќе видена

Русија е првата земја во светот која регистрираше вакцина против корона вирусот. Цената на руската вакцина на меѓународниот пазар ќе биде најмалку 10 долари за ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водоснабдувањето на ул. Алија Авдовиќ е нормализирано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: