Бела маринада за вкусно месо


Кога сакаме нешто брзо и вкусно за јадење, најлесно е да нарачаме пица. И тоа е одлично, брзо решение, но најчесто ни се случува да ни останат неколку парчиња. ...
| | веќе видена | слични

Ви донесуваме рецепт за подготовка на вкусен ослич. 1 кг филети ослич 100 гр кромид 1 морков малку ловор малку бибер 20 гр путер 2 лажици сенф Во врела вода ...
| | веќе видена | слични

По повод прославата на 60-от роденден, Вегета ги повика своите потрошувачи да станат дел од нејзината историја и да учествуваат во наградната игра со креирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 151 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 389 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 189 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 633 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бела маринада за вкусно месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: