ЕК: Да продолжат истрагите за „бомбите” и да се најде решение за статусот на СЈО

8 копии

По оставката на Катица Јанева, Европската Комисија порачува дека истрагите за илегалните прислушувања треба да продолжат.„Европската Унија ја прима на знаење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на специјалната обвинителка на СЈО Катица Јанева, односно ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија бара истрагите за илегалните прислушувања да продолжат и покрај оставката на првиот човек на СЈО, Катица Јанева, односно нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Според лидерот на најголемата опопзициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, СЈО е компромитирано и е завршена работа. За Катица Јанева треба да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 140 | | | веќе видена

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, ...
сите 332 | | | веќе видена

Поголема заштита на правата на интелектуална сопственост значи позитивен приказ на компанијата, повеќе можности за добивање грантови или инвеститори, повисока ...
сите 142 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК: Да продолжат истрагите за „бомбите” и да се најде решение за статусот на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: