ВМРО-ДПМНЕ: Секој изминат ден со Зоран Заев и неговиот неспособен тим значи поголем срам за Република Македонија

Зоран Заев и донесе меѓународен срам на Република Македонија. Тој со неговиот криминоген и расипнички карактер ги урна угледот и достоинството на државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев го менува својот телефонски број по скандалот со лажниот Порошенко. Во писмено соопштение од Владата информираат дека премиерскиот кабинет ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ќе разговара на нов телефон а го менува и бројот.. По скандалот со лажниот Порошенко, од владата информираат дека Заев и неговиот кабинет ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев освен што најави зголемување на безбедноста и ефикасноста на неговиот кабинет, по направената анализа на професионалноста и ефикасноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев и неговиот Кабинет воведуваат мерки за зголемување на безбедноста и ефикасноста во спроведувањето на агендата и комуникациите. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев и неговиот кабинет преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентната агенда ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев го менува телефонот и телефонскиот број, но и ќе отстpaни неколку луѓе од неговиот кабинет, соопшти Владата. Оваа одлука е донесена откако ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ги смени броевите на своите мобилни телефони и отпушти дел од неговите советници и соработници по случајот со руските комичари. Од Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 186 | | | веќе видена

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 494 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 370 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 129 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Секој изминат ден со Зоран Заев и неговиот неспособен тим значи поголем срам за Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: